Tutoriale Blender

Polski Kurs Blendera

Polski Kurs Blendera

2012-10-03 › Blender / Podstawy
Polski Kurs Blendera to strona na której zawarto ponad 190 poradników Blendera robionych w spójny sposób przez jedną osobę, w języku polskim. Kurs obejmuje podstawy (tłumaczone jest WSZYSTKO), część średnio zaawansowaną i zaawansowaną. Warto sprawdzić!

Modelowanie auta z blueprintu

Modelowanie auta z blueprintu

2012-01-15 › Blender / Modelowanie
Półgodzinny tutorial wideo pokazujący podstawy modelowania zaczynając od blueprintu. Dowiesz się między innymi skąd brać blueprinty, jak je ustawić w Blenderze, jak zacząć modelowanie i co zrobić po wykonaniu podstawowego modelu samochodu.

Modelowanie helikoptera Falcon

Modelowanie helikoptera Falcon

2012-01-15 › Blender / Modelowanie
Opis modelowania helikoptera Falcon wraz z komentarzem autora. Tylko dla zaawansowanych użytkowników, którzy znają już Blenderowe narzędzia i różne sposoby modelowania. Ogrom informacji z pierwszej ręki, od polskiego studia No Triangle.

Wstęp do teksturowania w Blenderze

Wstęp do teksturowania w Blenderze

2011-09-17 › Blender / Modelowanie
Tutorial ten opisuje blenderowe narzędzia do teksturowania. Przedstawia jak poprawnie wykonać mapowanie (przygotowywanie tekstury na rozłożoną siatkę obiektu) w Blenderze na przykładzie sześcianu.

Różne materiały na jednym obiekcie

Różne materiały na jednym obiekcie

2011-04-28 › Blender / Podstawy
Takie podstawy po prostu trzeba znać. Często zdarza się, że na jednym wymodelowanym obiekcie chcemy umieścić różne materiały. Może to być np. kubek z innym kolorem wnętrza, albo grzybek, tak jak w tym tutorialu. Przyda się na pewno.

Animacja domina w Blenderze

Animacja domina w Blenderze

2010-09-20 › Blender / Animacja
W kilku krokach nauczysz się jak w prosty sposób stworzyć animację przewracającego się domina w Blenderze. Kostki domina będą popychać się wzajemnie, co ilustruje zastosowanie kilku przydatnych funkcji.

Vector Blur

Vector Blur

2010-09-05 › Blender / Efekty
Vector Blur to jedna z metod nadania animowanemu obiektowi efektu rozmycia. Dzięki temu jego ruch jest bardziej efektowny i wiarygodny. Tutorial ten pokazuje jak wykonać Vector Blur wykorzystując w tym celu Node Editor. Plik można pobrać w formacie PDF.

Globalne oświetlenie z Ambient Occlusion

Globalne oświetlenie z Ambient Occlusion

2010-09-05 › Blender / Oświetlenie
Jest to tutorial w pliku PDF, który wyjaśnia na przykładzie jak wygląda i jak działa Ambient Occlusion. Dzięki tej metodzie możesz symulować oświetlenie globalne, a jednocześnie nie martwić się zbyt długim renderowaniem.

Area Lights i cienie o miękkich krawędziach

Area Lights i cienie o miękkich krawędziach

2010-08-17 › Blender / Oświetlenie
Tutorial do pobrania w pliku PDF. Pokazuje na przykładach jakie efekty można otrzymać korzystając z ustawień lamp typu Area. Przystępnie wyjaśnione na przykładzie różnego wyglądu cieni na renderze.

Tworzenie trawy w Blenderze

Tworzenie trawy w Blenderze

2010-08-15 › Blender / Modelowanie
Aven w tym tutorialu wideo omawia jak przy pomocy cząsteczek utworzyć trawę w programie Blender. Tutorial trwa blisko 17 minut. Jest przeznaczony również dla początkujących, którzy chcą szybko tworzyć ciekawe sceny w Blenderze.

Serwis tutoriale.com.pl rozwija się tylko dzięki pomocy użytkowników, którzy dodają nowe tutoriale i proponują linki. Znalazłeś w sieci coś ciekawego? Daj nam znać.