Tutoriale Gimp

Realistyczny tekst 3D w Gimpie

Realistyczny tekst 3D w Gimpie

2012-04-12 › Gimp / Tekst
Tutorial wideo, który przez 21 minut pokazuje tworzenie realistycznego tekstu z efektem 3D w programie Gimp. Poradnik jest bez lektora, ale na wideo widać wszystkie operacje krok po kroku i zawiera polskie komentarze.

Ikony rang na forum dyskusyjne

Ikony rang na forum dyskusyjne

2011-07-11 › Gimp / Ikony i przyciski
Na każdym forum dyskusyjnym występują tak zwane rangi, czyli ikony określające stopień zaangażowania użytkowników. Takie ikony rang można prosto i estetycznie wykonać w Gimpie. Z tego tutoriala dowiesz się jak, na przykładzie rangi administratora.

Kolorowe bąbelki

Kolorowe bąbelki

2011-05-29 › Gimp / Efekty
Efekt stworzony przy użyciu pędzla do Gimpa, imitującego efekt bokeh na zdjęciach. Można go wykorzystać do zrobienia chociażby tła pod stronę internetową, albo w innych projektach graficznych. Opisana została także instalacja pędzli w Gimpie.

Zardzewiały tekst

Zardzewiały tekst

2011-04-27 › Gimp / Tekst
Świetny tutorial o tworzeniu zardzewiałego tekstu. Bardzo przydatny, bo pierwszą częścią jest przygotowanie metalowego napisu, a dopiero potem pokrycie go rdzą. Autor pokazuje jak wedle potrzeb zrobić mniej lub bardziej zardzewiały napis.

Lodowy napis

Lodowy napis

2011-04-26 › Gimp / Tekst
Z tego tutoriala dowiedz się jak można w Gimpie wykonać napis, który wygląda jakby był pokryty lodem. Nawet jeśli jesteś początkujący szybko sprawisz, że z Twojego tekstu będą zwisały sople lodu.

Neonowy napis

Neonowy napis

2011-04-25 › Gimp / Tekst
Tutorial pokazuje jak stworzyć neon, który mieni się wieloma kolorami. Sam neonowy napis można z powodzeniem wykorzystać przy własnych projektach w Gimpie. Poradnik dla początkujących, gdyż użyte są tylko podstawowe narzędzia programu.

Splątany napis

Splątany napis

2011-04-24 › Gimp / Tekst
Świetny sposób na stworzenie w programie GIMP nowoczesnego logo lub banneru reklamowego. Miękkie linie, klimatyczne cieniowanie i przede wszystkim pomysł. Techniki z tego tutoriala z pewnością przydadzą się w Twojej dalszej pracy z GIMPem.

Kolorowanie fotografii

Kolorowanie fotografii

2011-04-23 › Gimp / Retusz zdjęć
Tutorial przedstawia kolorowanie czarno-białej fotografii przy użyciu GIMPa. Pokazane w nim metody pozwolą jednak na wiele więcej. W podobny sposób można na zdjęciu dodać makijaż, zmienić kolor oczu lub wybranych elementów.

Głębia ostrości na zdjęciu

Głębia ostrości na zdjęciu

2011-04-22 › Gimp / Retusz zdjęć
Selektywne rozmywanie obszarów na zdjęciu pozwala na uzyskanie realistycznego efektu małej głębi ostrości. Uzyskanie zamierzonego DOF (Depth Of Field) zwykle jest możliwe dopiero przy drogich obiektywach, ale w GIMPie można to zrobić znacznie taniej.

Ikona w stylu Maca

Ikona w stylu Maca

2010-05-31 › Gimp / Rysowanie
Tworzenie ikon i guzików, szczególnie tych błyszczących jest stałym punktem grafiki na strony internetowe. Stworzenie takiej ikony od zera wcale nie musi być trudne, co bardzo dobrze pokazuje riddle.man w tym tutorialu do GIMPa.

Serwis tutoriale.com.pl rozwija się tylko dzięki pomocy użytkowników, którzy dodają nowe tutoriale i proponują linki. Znalazłeś w sieci coś ciekawego? Daj nam znać.